Wózki dziecięce – nowe czy używane?

Wózki dziecięce

Narodziny dziecka to czas ogromnej radości i dumy. To niestety także czas sporych wydatków, które rosną wprost proporcjonalnie do spadku godzin, jakie możesz przeznaczyć na sen. Dzieci rosną w nieubłaganym tempie. Ubranko, które jeszcze miesiąc temu leżało na maluchu idealnie, dziś wydaje się być już lekko za krótkie.
Podobnie łóżeczka, nosidełka, wózki dziecięce dziwnie kurczą swoje rozmiary każdej nocy. Często ze względów ekonomicznych rodzice decydują się na kupno używanych przedmiotów.

Wózki dziecięce – jakie wybrać?

Choć może nie zawsze idzie to w parze z higieną, jest to dobry pomysł! Sprzęty takie jak wózki dziecięce, wanienki itp. są nam potrzebne tylko przez określony okres czasu. Kiedy dziecko dorasta możemy sprzedać je osobie, która akurat ich potrzebuje. Rzeczy o wielkich gabarytach niemieszczące się w mieszkaniu, przeczekać mogą do kolejnego potomstwa w piwnicy czy garażu. Warto także zastanowić się nad funkcjonalnością przedmiotów potrzebnych dziecku. Wózki dziecięce są dziś składane, wieloczęściowe, zastępują nosidełka i mają miejsce na twoje zakupy.

wozek-dzieciecy-spacerowy

Jeśli nie dysponujesz wieloma metrami kwadratowymi, możesz zyskać trochę miejsca dzięki takim właśnie rozwiązaniom. Świetnie, jeśli pomyślisz także o potrzebujących. Możesz zapakować paczkę z zabawkami, bucikami czy innymi rzeczami, które nie przydadzą się już ani tobie ani dziecku.